Продавець Led4people розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
136 відгуків
+380 (50) 443-00-09
+380 (93) 499-00-02
Led4people - Інтернет-магазин світлодіодних ламп, світильників та прожекторів

Як вибрати світлодіодний прожектор для дому, для дачі

Як вибрати світлодіодний прожектор для дому, для дачі

Прожектори, які раніше сприймалися, як прилади для освітлення гірничих розробок, будівництв, центральних площ міст, спортивних арен, тепер, завдяки світлодіодам, змінили громіздкі корпуси на компактні і легкі, лампи з величезними скляними колбами на світлодіодні матриці, що вміщуються на долоні дитини. Світлодіодні (LED) прожектори дозволяють зробити світлим не тільки наше житло, але і прикрасити світлом наші будинки і територію навколо них.

В яких випадках світлодіодний прожектор можна застосувати і як зробити правильний вибір для кожної конкретної задачі, ситуації? Давайте разом пошукаємо відповіді на ці питання.

Крок 1. Визначаємо, де і що будемо висвітлювати LED прожектором

У приватному будинку використовують прожектори для освітлення: будинки, стоянки автомобіля, доріжок, під'їзних шляхів, елементів ландшафту Корпус такого діодного прожектора повинен бути волого - і пилозахищеним. Для забезпечення автоматичного включення світла підчас відкриття воріт або дверей, для підсвічування доріжок, території заміського будинку в нічний час використовують прожектори з вбудованими датчиком освітленості та датчиком руху.

Крок 2. Місце можливого монтажу світлодіодного прожектора

На цьому етапі потрібно визначитися з місцем монтажу/кріплення LED прожектори: на стелі альтанки, на стовпі/щоглі, на опорі, на стіні будинку, на бордюрі, в басейні, в фонтані.

Якщо потрібно отримати рівномірно освітлений майданчик, без тіней, то, можливо, знадобиться кілька прожекторів. Якщо для монтажу LED прожекторів потрібні стовпи/стійки, то вимірюємо можливу (або необхідну) їх висоту, визначаємо кут, під яким світло буде падати на освітлювану поверхню.

Крок 3. Визначаємо, який потрібний рівень освітленості

Яка мета освітлення даної площадки і відповідно якийй необхідно отримати рівень освітленості. Вимірюється рівень освітленості в Люксах:

1 Люкс = 1 люмен / 1 м2

Люмен ― це одиниця вимірювання світлового потоку, ця характеристика обов'язково вказана в паспорті світлодіодного прожектора.

Наведемо кілька прикладів з вимогами до освітленості:

· для прогулянки вночі по галявині досить освітленості 10 люкс;

· для орієнтування на місцевості в темний час доби ― 2 люкс;

· для роботи в коморі, на складі ― 100 люкс;

· для читання книги ― 300 люкс.

Крок 4. Вибираємо колірну температуру світлодіодного прожектора

В залежності від того, що ми зібралися освітлювати, слід вибирати і колірну температуру світлодіодного прожектора. Вона буває трьох видів:

  • Теплий білий світ – 2700К

  • Нейтральний білий світ – 4000К

  • Холодний білий світ – 6000К

Для підсвічування доріжок, альтанок, веранд і майданчиків біля басейнів краще всього вибрати теплий або нейтральний білий світ.

Освітлення сходів, входу в будинок, фасадів і майданчиків перед гаражем може мати нейтральну або холодну білу кольорову температуру.

А ось освітлення великих територій – двір, простір перед і за двором ― має бути максимально інтенсивним, і саме холодне біле світло дає чітку видимість навколишніх предметів.

Крок 5. Розрахунок і вибір світлодіодного прожектора

Зробивши розрахунки за методом коефіцієнта використання світлового потоку, отримуємо наступні значення дальності світла прожектора

     

Потужність прожектора, W

     

10

30

50

100

150

200

  Освітленість, Лк

Дальність світла прожектора, м

1

Для прогулянки в темний час

10

6

10

13

18

22

27

2

Для орієнтування в темряві

 2

13

22

28

40

50

57

Примітка

Для розрахунку були враховані/використані наступні значення:

-Кут випромінювання прожектора ― 120 градусів

-Коефіцієнт запасу ― 1,25

-Коефіцієнт використання світла ― 0,5

-Коефіцієнт нерівномірності освітлення ― 1,1

Отримані значення дальності світла носять оціночний характер і на практиці можуть значно відхилятися від фактичних значень.

Другий пропонований метод проектування в домашніх умовах - це розрахунок за методом питомої потужності. Він був розроблений для ламп розжарювання. Необхідна потужність ламп для освітлення майданчика розраховується за формулою:

  • Р = w х S, де:

  • w — питома потужність для рівномірного освітлення;

  • S — площа освітлюваного приміщення.

Питома потужність є довідковою величиною і може приймати значення від 1 до 12 Вт/м2. Для стоянки автомобіля, для освітлення прибудинкової території питома потужність приймається рівною 2 Вт/м2. Якщо освітлювана майданчик (7 на 20 метрів - 140метров квадратних), то

  • Р = 2 х 140 = 280 Вт

Для переходу від ламп розжарювання до світлодіодів довідник пропонує використати поправочний коефіцієнт - 5.

  • Р = 280 / 5 = 56 Вт

Таким чином, для освітлення майданчика 7 на 20 метрів достатньо буде встановити світлодіодні прожектори сумарною потужністю 60 Вт.

В результаті, отримуємо, наприклад, два 30-ватні світлодіодні прожектори, монтуємо їх на висоті 4 м на відстані 5м один від одного і насолоджуємося результатом.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner